13. Odbudowa ciała po głodówkowym resecie

Kiedy tylko jest okazja, chodzę. Co by nie narobić sobie odcisków tak, jak po poprzedniej głodówce i nagłej poprawie stanu podeszew, zakładam do twardszych butków wkładki żelowe. Dużo chodzę i codziennie ćwiczę przynajmniej pół godziny. Oto moja aktualna guru od ćwiczeń – Mel B, wystarczy wpisać na YouTube jej imię i wyskakują filmiki. Tu nie umieszczam, bo ciągle mi je wyłączają prawa autorskie, ale też ciągle pojawiają się nowe i z tłumaczeniem.

Większość jest po 10 minut, niektóre 5 (rozgrzewka) albo wyjątkowo 15 (trening cardio). Ćwiczenia są bardzo ważne, co by odbudowywać po głodówce mięśnie i nie zarastać znowu tłuszczem. Poza tym to bardzo pozytywny obyczaj. Po głodówce warto rozpocząć coś nowego i wartościowego w swoim życiu, np bardziej zdrowe jedzenie albo ćwiczenia.

Jeszcze nie odważam się biegać tak, jak kiedyś, z tańcem też uważnie, raczej w miejscu i lajtowo. Jak wspomniałam w poprzednich wpisach, guzki nie bolą i nie rosną, ale uważać – uważam, co by sobie nie zaszkodzić. Będę szaleć, kiedy znikną całkiem albo poczuję, że naprawdę już mi w niczym nie przeszkadzają.

Reklamy

2 Komentarze

Filed under Uncategorized

2 responses to “13. Odbudowa ciała po głodówkowym resecie

 1. Czytam wszystko po kolei, doszłam do gimnastyki, ale filmiki już nie działają.

  Bardzo pożyteczne info podajesz, oparte na własnych doswiadczeniach z tą trudną przypadłoscią. Nie miałam tej przypadłosci, ale np. trochę odcisków na palcach, i jeden wyczuwalny ‚odcisk’ na podeszwie stopy. Absolutnie nie bolał.
  Gdy zmieniłam styl życia, odżywiania wszystko zniknęło nawet nie wiem kiedy.
  Dobrze wiedzieć, że taki niewinny, niebolesny przez lata guzek na stopie może narobić tyle kłopotu w przyszłosci.
  Lepiej zapobiegać niż leczyć.

  Pozdrawiam i dzięki za info.

  • Dziękuje za uwagę. Już działają. Po prostu co jakiś czas ktoś je resetuje na YouTube z powodu praw autorskich, ale wracają znowu, i są, wystarczy wyszukać wyszukiwarką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s